CKTP HRUAITUTE 2012-2014, 2010-2012


CENTRAL KTP HRUAITU 2012-2014

Office Bearers :
Leader                 : Rev. Lalrinmawia, Synod Ruat
Asst. Leader : Tual Upa Dr. Samuel Vanlalthlanga, Luangmual Bial
General Secretary : Upa Zonunmawia, Synod Ruat (January 2013 atangin)
                         Upa Lalrinmuana, Synod Ruat (December 2012 thleng)
        Asst. Secretary         : Tv. V.L. Muanchhana, Mission Veng Bial
Treasurer         : Upa Zothangzuala Chhangte, Chanmari Bial
Finance Secretary : Tual Upa Zohmangaiha, Khatla Bial

Committee members :
1. Tual Upa Lalramdina Ralte, Armed Veng Bial
2. Tual Upa Lalhruaizela, Ramhlun North Bial
3. Tv. Vanlalhruaia, Mission Vengthlang Bial
4. Pu Saizamliana Sailo, Chaltlang Bial
5. Pu R. Lalhmingthanga, Republic Veng Bial
6. Pu Lalnghinglova Hauzel, Venghlui Bial
7. Dr. H. Lalthanzara, Bungkawn Bial
8. Dr. Julie Remsangpuii, Zonuam Bial
9. Dr. Lalliansanga, Durtlang Bial
10. Tual Upa Lalremsiana, Bethlehem Bial
11. Tv. R. Lalruatkima, Dawrpui Bial
12. Pu Samuel Laldingliana, Electric Veng Bial
13. Pu Lalmuanpuia Hrahsel, Kulikawn Bial
14. Tv. R. Lalramnghaka, Bawngkawn Bial

Ex-Officio Members:
1. Rev. Lalramliana Pachuau, Synod Moderator
2. Rev. H. Lalrinmawia, Synod Secretary
3. Rev. Lalzuithanga, Executive Secretary, i/c K|P

--------

CENTRAL KTP HRUAITU 2010-2012
Leader : Rev. K. Lalpiangthara 9436143955
Asst. Leader : Pu Zohmingliana 9436159856
Gen. Secretary : Upa Lalrinmuana 9436142643
Asst. Secretary : T. Upa Dr. C. Zarzoliana 9436154486
Treasurer : Pu Lalmuanawma 9436196819
Fin. Secretary : Pu Vanlalfinga 9862303241
Committee Member-te
Pu H. Liantluanga 9436361167 Pu Lalthanmawia 9436141879
T. Upa Lallianmawia 9436192743 Pu Lalrohlua 9862573500
Dr. Samuel Vanlalthlanga 9436362173 T. Upa Zothangzuala Chhangte 9436152841
Pu R. Lalhmingthanga 9436152362 Tv. Zohmangaiha 9862018161 Tv. Vanlalhruaia 9436146913 Pu Lalhruaizela 9436156832 Pu Lalramdina Ralte 9436360865 Tv. V.L. Muanchhana 9862976771 Pu Lalnghinglova Hauzel 9436141979 Pu Saizamliana Sailo 9436148727 Pu Lalmuanpuia 9436142398
Ex-Officio members
Rev. C. Lalsangliana – Synod Moderator
Rev. P.C. Pachhunga – Synod Secretary (Sr.)
Rev. Lalzuithanga – Executive Secretary, i/c KTP

1 Hming : Rev. K. Lalpiangthara



Leader
2 Date of Birth : 15-Dec-57
3 Nupui hming : Vanramnghakliani 

& hnathawh : House Wife
4 Fate hming : K. Vanlalruati



K. Lalduhsaka



K. Lalhruaizela



Ruth Zodinsangi
5 Pa hming : Lalpuithanga (L)
6 Nu hming  : Nunovi (L)
7 Qualification : B.Th, BD.
8 Hnathawh : Pastor

& Department : Pastoral Ministry
9 Phone : 9436143955/2301440
10 Veng : Tuikual, Aizawl








1 Hming : Upa Lalrinmuana



General Secretary
2 Date of Birth : 30-Sep-63
3 Nupui hming : Rohmingthangi

& hnathawh : House Wife
4 Fate hming : Zobiakdiki



Zonunsanga



Lalfakzuali
5 Pa hming : Zatluanga
6 Nu hming  : Chawimawii
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Co-ordinator, Synod Office

& Department : KTP
9 Phone : 9436142643/2311551
10 Veng : Upper Republic




1 Hming : Vanlalfinga



Fin. Secretary
2 Date of Birth : 14-Mar-72
3 Nupui hming : Laldinpuii

& hnathawh : House Wife
4 Fate hming : Lalramtluanga, K-10



Lalramsawma, K-7



Lalramdinga, K-5
5 Pa hming : Lalbiaktluanga
6 Nu hming  : Lalrammawii
7 Qualification : B.Com.
8 Hnathawh : Inspector of Statistics

& Department : UD & PA
9 Phone : 9862303241
10 Veng : Bungkawn








1 Hming : Zohmingliana



Asst. Leader
2 Date of Birth : 10-Apr-72
3 Nupui hming : Zothanpari

& hnathawh : Accountant, Apex Bank
4 Fate hming : Grace Lalrinhlui           
5 Pa hming : -
6 Nu hming  : Siamliani
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Sub-Inspector.

& Department : Excise & Narcotics
9 Phone : 9436159856
10 Veng : Dawrpui Vengthar








1 Hming : Lalthanmawia



Committee Member
2 Date of Birth : 6-Jan-72
3 Nupui hming : K.C. Runremsangi

& hnathawh : Dance Instructress
4 Fate hming : Lals^npuii
5 Pa hming : Hniarthanga
6 Nu hming  : C. Lalnunmawii
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Teacher

& Department : Govt. Bawngkawn M/S-II
9 Phone : 9436141879/2342249
10 Veng : Bawngkawn Chhimveng




1 Hming : Lallianmawia



Committee Member
2 Date of Birth : 7-Apr-72
3 Nupui hming : P.C. Lalhnehzauvi

& hnathawh : Private Business
4 Fate hming : Vanlalhriatpuii



Samuel Lalrinhlua



Emmanuel Lalthawmmawia
5 Pa hming : Ziakkima
6 Nu hming  : Rohlupuii
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : L.D.C.

& Department : Govt. Hrangbana College
9 Phone : 9436192743/2349477
10 Veng : Ramthar North




1 Hming : Lalrohlua



Committee Member
2 Date of Birth : 21-Jun-72
3 Nupui hming : R. Malsawmi

& hnathawh : Staff Nurse
4 Fate hming : R. Lalnuntluangi



R. Lallawmsanga
5 Pa hming : Lalzamliana (L)
6 Nu hming  : Jubili (L)
7 Qualification : B.A. with ‘O’ level Computer, 3 yrs Diploma in Electrical Enginee
8 Hnathawh : Computer Operator
9 Phone : 9862573500/2321390
10 Veng : Saron Veng




1 Hming : Dr. Samuel Vanlalthlanga



Committee Member
2 Date of Birth : 13-Jan-73
3 Nupui hming : Lalngaihmanawmi (Mami)

& hnathawh : Lecturer (Contract)
4 Fate hming : Vanlalthlana
5 Pa hming : Rev. Lalramliana
6 Nu hming  : Lalchawiveli
7 Qualification : Ph.D.
8 Hnathawh : Lecturer

& Department : Aizawl West College
9 Phone : 9436362173/233082
10 Veng : Luangmual West








1 Hming : T.Upa Zothangzuala Chhangte



Committee Member
2 Date of Birth : 7-Apr-73
3 Nupui hming : Zarzoliani
4 Fate hming : C. Lalrinfeli

& hnathawh
Lecturer



C. Lalnunpuii



C. Lalnunsangi



C. Lalchhandami
5 Pa hming : C. Lalngaihzuala
6 Nu hming  : Vanlalchhuangi
7 Qualification : Dip. Mechanical Engineer
8 Hnathawh : Asst. Works Manager

& Department
Transport Department
9 Phone : 9436152841/2349551
10 Veng : Chanmari West








1 Hming : Zohmangaiha



Committee Member
2 Date of Birth : 16-Apr-73
3 Nupui hming : -

& hnathawh : -
4 Fate hming : -
5 Pa hming : Lalhuapzauva
6 Nu hming  : Lalsawmliani
7 Qualification : M.A. (Philosophy)
8 Hnathawh : Teacher, Holistic Mission School, Republic Veng
9 Phone : 9862018161/2313766
10 Veng : Khatla South




1 Hming : R. Lalhmingthanga



Committee Member
2 Date of Birth : 9-Jul-73
3 Nupui hming : Lalremtluangi

& hnathawh : Private Business
4 Fate hming : Stephen Lalbuatsaiha



Ruth Ramengmawii



Jacob Lalramdina
5 Pa hming : R. Lalfakzuala
6 Nu hming  : Zakungi
7 Qualification : M.A. (Eco)
8 Hnathawh : Lecturer

& Department : Govt. Johnson College
9 Phone : 9436152362/2325167
10 Veng : Republic Vengthlang




1 Hming : Lalhruaizela



Committee Member
2 Date of Birth : 2-Sep-74
3 Nupui hming : Esther Lalnunpuii

& hnathawh : LDC
4 Fate hming : -
5 Pa hming
J.L. Hnuna
5 Nu hming  : Vanlalchhuangi
6 Qualification : B.Sc.
7 Hnathawh : Seismic Reader

& Department : Hqrs. MRHG
8 Phone : 9436156832/2341623
9 Veng : Ramhlun North




1 Hming : Vanlalhruaia



Committee Member
2 Date of Birth : 18-Oct-74
3 Nupui hming : -

& hnathawh : -
4 Fate hming : -
5 Pa hming : C. Chuaukunga
6 Nu hming  : C. Ropari
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Technical Assistant
9 Phone : 9436146913/2325806
10 Veng : Mission Vengthlang




1 Hming : V.L. Muanchhana



Committee Member
2 Date of Birth : 25-Apr-75
3 Nupui hming : -

& hnathawh : -
4 Fate hming : -
5 Pa hming : Zirkunga
6 Nu hming  : Lalchawimawii
7 Qualification : B.E. (Printing)
8 Hnathawh : Asst. Manager

& Department : Printing & Stationary Dept.
9 Phone : 9862976771/2333586(R)



2301931(O)
10 Veng : Mission Veng




1 Hming : H. Liantluanga



Committee Member
2 Date of Birth : 28-Oct-74
3 Nupui hming : K. Lalsangpuii (Sangpuii)
4 Fate hming : Lalremruata Chongmang



Malsawmkimi
5 Pa hming : Lalthana
6 Nu hming  : Chawngthanmawii
7 Qualification : M.A. (Geography) NEHU
8 Hnathawh : Business
9 Phone : 9436361167/2329132
10 Veng : Chhinga Veng




1 Hming : Dr. C. Zarzoliana



Asst. Secretary
2 Date of Birth : 6-Apr-73
3 Nupui hming : Dr. F. Elizabeth Lalhmangaihzuali
4 Fate hming : Laldinsanga Chawngthu



Malsawmkima Chawngthu
5 Pa hming : Rev. C. Vanlalhruaia
6 Nu hming  : K. Vanlallawmi
7 Qualification : Ph.D. (Geography)
8 Hnathawh : Lecturer

& Department : Govt. Hrangbana Collge
9 Phone : 9436154486/2346864
10 Veng : Ramhlun South




1 Hming : Lalramdina Ralte



Committee Member
2 Date of Birth : 11-May-76
3 Nupui hming : C. Lalthanmawii

& hnathawh : Zirtirtu
4 Fate hming : -
5 Pa hming : Upa Lalhminglian (L)
6 Nu hming  : Lalthansiami
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Computer Operator

& Department : Directorate of Health services
9 Phone : 9436360865/2322311
10 Veng : Armed Veng




1 Hming : Lalnghinglova Hauzel



Committee Member
2 Date of Birth : 13-Jun-76
3 Nupui hming : Hmingthantluangi

& hnathawh : Teacher, P.C. Girls School
4 Fate hming : Lalmuanawma, K-3
5 Pa hming : H. Vanlalliana
6 Nu hming  : Lalhmingthangi
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Counsellor, Agape Moral

& Department
Reformation Orgn.



MSACS (T.I. Project)
9 Phone : 9436141979
10 Veng : Venghlui




1 Hming : Saizamliana Sailo



Committee Member
2 Date of Birth : 8-Jan-77
3 Nupui hming : Vanlalsawmi Fanai

& hnathawh : Assistant
4 Fate hming : Lalrinliana Sailo
5 Pa hming : Lalzawngliana
6 Nu hming  : Sanghmingthangi (L)
7 Qualification : 10+2
8 Hnathawh : Self Employment
9 Phone : 9436148727
10 Veng : Chaltlang 




1 Hming : Lalmuanpuia



Asst. Coordinator
2 Date of Birth : 9-Dec-73
3 Nupui hming : Lalrinkimi (Kimkimi)

& hnathawh : SPA, Library Department, MZU
4 Fate hming : Lalrempuia,    Class  - 3



Lalrinpuii, K-3



Lalhriatpuia, K-1½
5 Pa hming : Rev. Vanlalfaka
6 Nu hming  : Zahliri
7 Qualification : B.A.
8 Hnathawh : Asst. Co-ordinator

& Department : Synod Office
9 Phone : 9436142398/2340238
10 Veng : Chawnpui, Aizawl



No comments:

Post a Comment

Post a Comment